Freestyle Finland ry. hyväksyy nyt myös kannattajajäseniä

Freestyle Finlandin toimintaa voi tukea nyt, vaikka pallotemput eivät olisi oma juttu

Freestyle Finland ry. on edellisessä vuosikokouksessaan päättänyt, että yhdistys voi alkaa hyväksymään kannattajajäseniä. Kannattajajäsen on yhdistyksen jäsen, joka ei osallistu aktiivisesti yhdistyksen toimintaan, mutta haluaa muulla tavoin tukea yhdistystä.

 

Ballin'-paita
Vuonna 2021 kannattajajäseniksi liittyvät henkilöt saavat lahjaksi kyseisen Kliffa Clothing T-paidan.

Kannattajajäsenmaksu on 60 euroa. Vuonna 2021 liittyville kannattajajäsenille annetaan lahjaksi myös trendikkään Kliffa Clothingin ”Ballin”- T-paita. Tätä kyseistä vaatekappaletta on inspiroinut ja ollut suunnittelemassa puheenjohtajamme PeGe Piirto!

Korona-pandemia on kurittanut kaikkea yhdessä tekemistä maailmassa jo miltei kaksi vuotta. Freestyle Finland on kuitenkin vakuuttunut, että pandemian päätyttyä uusia temppuilijoita löytää Freestyle Finlandin tapahtumiin. Markkinointi onkin yksi yhdistyksen projekteista, joita kannattajajäsenmaksuilla tuetaan.

Liity tästä kannattajajäseneksi!  

Minna ja PeGe opettamassa freestyleä KaPyn joukkueelle
Freestyle Finland ry. järjestää treenejä, panna-turnauksia ym. muita hauskoja freestyle- tai street-futikseen lliityviä tapahtumia